Przejdź do treści Przejdź do menu

Archiwum

Konkurs w sprawie wyboru Najemcy bufetu

  • access_time październik 23, 2017
  • person Aneta Wojcik
  • printer

Konkurs w sprawie wyboru Najemcy bufetu – pdf

Kraków, dnia 18.10.2017r.

REGULAMIN KONKURSU OFERT

na wynajem lokalu w celu prowadzenia bufetu/stołówki w budynku Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

1. Organizator konkursu:

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków – zwany dalej Wynajmującym.

2. Przedmiot konkursu:

Wynajem lokalu użytkowego znajdującego się w budynku przy ul. Podchorążych 2 w Krakowie z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gastronomicznej w postaci bufetu/stołówki. Konkurs nie podlega przepisom ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

3. Opis lokalu:

Lokal o powierzchni 136 m2 składa się z pomieszczeń:

bufet + jadalnia 90m2

kuchnia z zapleczem 36m2

pom. gospodarcze na poziomie -1 10m2

RAZEM…………………… 136m2

Lokal znajduje się na I piętrze budynku, jest wyposażony w sieci: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną, elektryczną, gazową, klimatyzację.

Wynajmujący umożliwia przeprowadzenie wizji lokalnej w dni robocze w godzinach od 8.00-15.00 po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Kierownikiem Działu Administracyjno-Gospodarczego Wojciechem Biernatem, ul. Podchorążych 2, pok. 127 , tel. 126626056.

4. Przeznaczenie lokalu:

Lokal przeznaczono do najmu, w celu prowadzenia działalności gastronomicznej w postaci bufetu/stołówki z posiłkami obiadowymi na gorąco, śniadaniami, przekąskami, napojami zimnymi i ciepłymi m.in. dla studentów i pracowników Uniwersytetu.

Lokal posiada ograniczone warunki do przygotowywania posiłków na miejscu – dopuszcza się przygotowywanie dań obiadowych poza budynkiem Uniwersytetu lub przygotowywanie obiadów w oparciu o półprodukty wstępnie przetworzone, przygotowane do obróbki termicznej.

Wynajmujący wymaga od Oferenta wprowadzenia do codziennej sprzedaży w szczególności:

  • dań obiadowych: mięsnych i jarskich (urozmaiconych, min. 3 do wyboru), z możliwością tworzenia dowolnej kompozycji i zestawów (składniki mięsne, składniki jarskie, składniki skrobiowe, jarzyny, surówki obiadowe itp.)
  • zup: przynajmniej 2 rodzaje
  • zestawów obiadowych z zupą
  • surówek, warzyw gotowanych owoców, sałatek
  • śniadań: na zimno, na ciepło, przystawek ciepłych i zimnych, wyrobów garmażeryjnych – w tym jarskich
  • kanapek: na zimno, na ciepło
  • napojów ciepłych i zimnych, wody mineralnej, soków owocowych
  • słodyczy, drożdżówek.

Na terenie Uczelni obowiązuje zakaz sprzedaży artykułów tytoniowych i alkoholu..

Oferent będzie zobowiązany do prowadzenia całorocznie czynnej stołówki/bufetu w dniach prowadzenia zajęć dydaktycznych Uniwersytetu od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00, w dni zjazdowe studiów niestacjonarnych od soboty do niedzieli w godzinach minimum 8.00-15.00 oraz w terminach konferencji, imprez okolicznościowych i kulturalno-rozrywkowych.

Oferent będzie zobowiązany do wyposażenia lokalu na własny koszt w niezbędny sprzęt gastronomiczny, AGD, meble i inne wyposażenie potrzebne do profesjonalnego prowadzenia działalności gastronomicznej – bufetu/stołówki.

Oferent będzie zobowiązany do zapewnienia wystarczającej liczby wykwalifikowanej oraz posiadającej niezbędne uprawnienia obsługi do prowadzenia bufetu/stołówki. Pracownicy winni być zatrudnieni na umowę o pracę.

5. Ogólne warunki najmu lokalu:

Szczegółowe warunki wynajmu regulować będzie umowa najmu, Załącznik nr 5 do Specyfikacji/Regulaminu konkursu, zawarta między Wynajmującym a Oferentem wybranym w konkursie.

Umowa zostanie zawarta na okres 3 (trzech) lat od dnia podpisania umowy z możliwością dalszego przedłużenia. Podpisanie umowy nastąpi w siedzibie Wynajmującego.

Stawka czynszu nie może być niższa niż 39,00 zł brutto za 1 m2 powierzchni lokalu.

Oprócz czynszu miesięcznego oferent będzie zobowiązany do ponoszenia kosztów związanych z użytkowaniem pomieszczeń oraz prowadzeniem działalności gastronomicznej, w tym za:

  • centralne ogrzewanie, opłaty wyliczone proporcjonalnie od zajmowanej powierzchni na podstawie całorocznych kosztów dostawy ciepła do budynku
  • zużytą energię elektryczną – wskazania z licznika
  • zużyty gaz – wskazania z licznika
  • dostawę zimnej i ciepłej wody i odprowadzenie ścieków – wskazania z licznika
  • usługi usuwania odpadów i wywozu nieczystości.

Szczegóły dotyczące zasad rozliczeń zostaną zapisane w umowie na najem lokalu.

Oferent będzie zobowiązany prowadzić usługę gastronomiczną bufetu/stołówki własnym staraniem i na własny koszt oraz z tego tytułu będzie ponosił pełną odpowiedzialność.

Oferent zobowiązany będzie do ubezpieczenia zgromadzonego mienia we własnym zakresie, utrzymania lokalu w należytym stanie technicznym, technologicznym i sanitarnym, przestrzegania zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego, sanitarnego oraz ponoszenia odpowiedzialności z tego tytułu.

Oferent będzie zobowiązany do zapewnienia we własnym zakresie i na swój koszt sprzątania wynajętych pomieszczeń, dokonywania czynności dezynfekcyjnych i dezynsekcyjnych lokalu.

Oferent zobowiązuje się do przestrzegania przepisów powszechnych oraz porządkowych wewnętrznych obowiązujących w budynku Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, a także do stosowania się do wskazań Wynajmującego w tym zakresie.

Oferent zobowiązany będzie do uzyskania wszelkich wymaganych badań i zezwoleń na rozpoczęcie i prowadzenie działalności gastronomicznej prowadzonej w siedzibie Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Oferent na własny koszt dokona prac adaptacyjnych niezbędnych do uruchomienia lokalu oraz może dokonywać ulepszeń i modernizacji lokalu po uprzednim, każdorazowym, uzyskaniu pisemnej zgody Wynajmującego na ich wykonanie.

6. Warunki udziału w konkursie:

Konkurs skierowany jest do Oferentów, którzy posiadają co najmniej 3 letnie doświadczenie w prowadzeniu działalności gastronomicznej i prowadzili w okresie ostatnich 2 lat lub prowadzą co najmniej jeden punkt gastronomiczny typu bufet, stołówka lub restauracja.

  1. Przystępujący do konkursu zobowiązani są do załączenia do oferty niżej wymienionych dokumentów:
  2. formularz ofertowy – zgodnie z Załącznikiem nr 1 do Specyfikacji/Regulaminu konkursu
  3. aktualny odpis z właściwego rejestru: Krajowego Rejestru Sadowego (KRS) lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem składania ofert
  4. aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
  5. pełnomocnictwo dla osoby podpisującej ofertę – jeżeli nie wynika ono z innych dokumentów załączonych do oferty
  6. wykaz prowadzonych punktów gastronomicznych oraz zdjęcia lub folder reklamowy aktualnie prowadzonej działalności gastronomicznej. Dodatkowo jeżeli zaplanowane będzie przygotowywanie dań poza budynkiem Uniwersytetu Oferent musi wskazać/podać środek transportu jaki będzie używany do przewozu posiłków z przygotowalni oraz aktualny adres zaplecza służącego do przygotowywania tych posiłków
  7. wykaz osób zatrudnionych w chwili obecnej na stałe: ich kwalifikacje i badania zdrowotne przewidziane prawem
  8. propozycja menu na 5 kolejnych dni sporządzona zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu
  9. propozycja w zakresie aranżacji i wyposażenia lokalu w niezbędny sprzęt, meble, sprzęt gastronomiczny, AGD, itp. oraz przybliżoną ich wartość oraz termin realizacji;

Wszystkie wyżej wymienione dokumenty należy złożyć w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez Oferenta.

7. Przygotowanie i złożenie oferty:

Oferent może złożyć tylko jedną pisemną ofertę (w języku polskim) na „Formularzu Oferty” według Załącznika nr 1 Regulaminu/Specyfikacji konkursu wraz z załączonymi do niej wymaganymi dokumentami.

Ofertę na najem lokalu należy złożyć w zamkniętej kopercie do dnia 15.11.2017 r. roku do godz. 12:00. na adres: Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, 30-084 Kraków ul.Podchorążych 2, Dział Administracyjno-Gospodarczy, pok.127 .

Oferty, które wpłyną po godz. 12:00 dnia 15.11.2017.r roku nie będą rozpatrywane. Decyduje data i godzina wpływu do Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Konkurs uważa się za ważny, jeżeli wpłynie chociaż jedna oferta, przy czym Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie zastrzega sobie prawo do unieważnienia konkursu bez podawania przyczyny i bez zwrotu kosztów.

8. Wybór oferty:

  1. Oferty ocenia komisja konkursowa
  2. Konkurs uważa się za zakończony wynikiem negatywnym, jeżeli nie wpłynęła żadna oferta, a także jeśli konkurs zostanie unieważniony.
  3. Kryteria oceny ofert:

– Wysokość oferowanego czynszu – 40%

– Dotychczasowe doświadczenie – okres prowadzenia działalności gastronomicznej – 20%

– Proponowane menu wraz z cennikiem i gramaturą potraw– 20%

– Atrakcyjność koncepcji prowadzenia bufetu/stołówki – w ramach koncepcji wymagane jest przedstawienie propozycji aranżacji, zagospodarowania i wyposażenia sali konsumpcyjnej – 20 %

Badanie kryterium cena:

Oferta z ceną najwyższą spośród ofert nie odrzuconych otrzyma 40 pkt. Pozostałe proporcjonalnie mniej według formuły:

Cb/Cn*100*P%= ilość punktów.

gdzie:

Cn – najwyższa cena spośród ofert nie odrzuconych,

Cb- cena oferty badanej (rozpatrywanej),

100- wskaźnik stały,

P% – procentowe znaczenia kryterium ceny.

Badanie kryterium okres prowadzenia działalności gastronomicznej:

Do 5 lat 15 pkt

Powyżej 5 lat 20 pkt

Badanie kryterium atrakcyjność menu wraz z cennikiem i gramaturą potraw:

– ocena propozycji menu na 5 dni dołączonej do oferty w zakresie różnorodności i niepowtarzalności dań oraz konkurencyjnej ceny:

Wysoka 20 pkt

Średnia 15 pkt

Zadawalająca 10 pkt

Badanie kryterium atrakcyjność koncepcji prowadzenia bufetu/stołówki, aranżacji, zagospodarowania i wyposażenia sali :

– ocena propozycji koncepcji, aranżacji, zagospodarowania i wyposażenia przestrzeni sali:

Wysoka 20 pkt

Średnia 15 pkt

Zadawalająca 10 pkt

4) Wyniki konkursu zostaną podane na oficjalnej stronie UP….

10. Załączniki do Specyfikacji/Regulaminu konkursu

Załącznik nr 1 – Formularz ofertowy.

Załącznik nr 2 – Wykaz prowadzonych punktów gastronomicznych.

Załącznik nr 3 – Propozycja menu wraz z cennikiem.

Załącznik nr 4 – Koncepcja prowadzenia bufetu/stołówki wraz z aranżacją i wyposażeniem

Załącznik nr 5 – Umowa najmu (wzór)

Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu ofert

FORMULARZ OFERTY

Konkurs ofert na najem lokalu w celu prowadzenia bufetu/stołówki w budynku Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie przy ul. Podchorążych 2

Dane dotyczące Oferenta:

Nazwa (Firma) ……………………………………………………………………………………………………….

…………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Adres siedziby …………………………………………………………………………………………………………..

…………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Adres do korespondencji……………………………………………………………………..

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Tel.: ……………………………………………………….. Fax: ……………………………………………………………

REGON: ………………………………………………… NIP: ……………………………………………………………

Wpis do właściwego rejestru (należy podać nr w KRS) lub wpis do ewidencji działalności gospodarczej (należy podać nawę organu i nr wpisu): ………………………………………………………………………………..

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  1. Oświadczam, że nie zalegam z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne oraz nie zalegam z opłacaniem podatków
  2. Oświadczam, że akceptuję warunki umowy najmu określone we wzorze umowy.
  3. Oświadczam że zapoznałem się z Regulaminem konkursu i akceptuję jego warunki.
  4. Oświadczam, że zapoznałem się ze stanem prawnym i technicznym pomieszczeń i przyjmuję je bez zastrzeżeń,
  5. Cena oferty:
    1. Oferowana miesięczna wysokość stawki czynszu netto ………………… zł (słownie ……………………………………………………………………………………………………).

 

Załączam dokumenty do oferty:

  1. …………………………………….
  2. …………………………………….
  3. …………………………………….
  4. …………………………………….
  5. …………………………………….
  6. …………………………………….
  7. …………………………………….
  8. …………………………………….
  9. …………………………………….

Data Podpis i pieczęć upoważnionego

do reprezentowania Oferenta

Uwaga

Do Formularza oferty należy dołączyć wymagane dokumenty określone w Regulaminie/Specyfikacji konkursu.

Załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu

WYKAZ PROWADZONYCH PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH

Oświadczam, że posiadam doświadczenie w zakresie prowadzenia działalności gastronomicznej w postaci bufetu, stołówki lub restauracji, potwierdzoną prowadzeniem następujących punktów gastronomicznych:

Nazwa t adres punktu gastronomicznego Zakres prowadzonej działalności Okres działalności punktu gastronomicznego
od (dd/mm/rr) do (dd/mm/rr)

Data: Podpis i pieczęć osoby upoważnionej do reprezentowania Oferenta

…………………………….. ………………………………………

Załącznik nr 3 do Regulaminu konkursu

PRZYKŁADOWE MENU NA PIĘĆ DNI -TYGODNIOWE

Propozycja (wraz z gramaturą) Cena brutto
PONIEDZIAŁEK
Śniadanie
Obiad
Pozostałe
WTOREK
Śniadanie
Obiad
Pozostałe
ŚRODA
Śniadanie
Obiad
Pozostałe
CZWARTEK
Śniadanie
Obiad
Pozostałe
PIĄTEK
śniadanie
Obiad
Pozostałe

Data: Podpis i pieczęć osoby upoważnionej do reprezentowania Oferenta

…………………………….. ………………………………………

Załącznik nr 4 do Regulaminu konkursu

Koncepcja prowadzenia bufetu/stołówki wraz z aranżacją i wyposażeniem :

Załącznik nr 5 do Regulaminu konkursu

Umowa najmu (wzór) :

 

UMOWA NAJMU Nr

Zawarta w dniu …… pomiędzy Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków – reprezentowanym przez:

Kanclerza –

oraz Kwestora

zwanym dalej w treści umowy „WYNAJMUJĄCYM”, a

Firmą ….

 

 

NIP : , REGON :

reprezentowaną przez właściciela –

zwanym w treści umowy „ NAJEMCĄ „,

łącznie zwanych „STRONAMI” lub każde z osobna „STRONĄ”.

§ 1.

  1. Przedmiotem umowy jest najem lokalu użytkowego w budynku przy ul. Podchorążych 2 w Krakowie, z przeznaczeniem na prowadzenie bufetu gastronomicznego.
  2. Najmem objęte zostają: kuchnia z zapleczem, bufet , sala konsumpcyjna oraz zaplecze socjalno- magazynowe (zlokalizowane na poziomie -1) o łącznej powierzchni 136 m2.
  3. Wynajmujący oddaje w najem Najemcy pomieszczenia przeznaczone na stołówkę odpowiadające obowiązującym wymogom techniczno-funkcjonalnym. Wydanie lokalu nastąpi w formie protokołu zdawczo – odbiorczego wraz z dokumentacją fotograficzną.
  4. Najemca nie ma prawa podnajmu użytkowanego lokalu ani oddania go do użytkowania trzeciej osobie na jakiejkolwiek innej podstawie prawnej bez osobnej, wyraźnej i udzielonej na piśmie zgody Wynajmującego.

§ 2

  1. Zabezpieczenie pomieszczeń oraz zgromadzonego w nim mienia przed kradzieżą, pożarem, a także innymi zdarzeniami losowymi, jak również jego ubezpieczenie, należy do Najemcy. Najemca w pełni odpowiada za stałe zapewnienie prawidłowych warunków określonych przepisami sanitarnymi, p. poż., bhp. Ewentualne zalecenia pokontrolne stosownych instytucji wykonuje na własny koszt.
  2. Najemca ponosi pełną odpowiedzialność wobec osób trzecich za wyrządzone im szkody, zarówno materialne i niematerialne w związku z prowadzeniem przez niego działalności gastronomicznej oraz posiadaniem przedmiotu najmu.
  3. Najemca ponosi pełną odpowiedzialność za stan techniczny lokalu w zakresie drobnych napraw i konserwacji znajdującej się w pomieszczeniach instalacji technicznej, a także podłóg, drzwi, okien, malowania ścian.
  4. Konserwacja ciągów kominowych, instalacji c.o. oraz przygotowanie jej do okresu grzewczego należy do obowiązków Wynajmującego.

§ 3

  1. Najemca na własny koszt :

– wyposaży lokal w sprzęt i meble niezbędne do prowadzenia działalności

gastronomicznej,

  • ma prawo zmodernizować wystrój i aranżację wnętrza ( bez prawa zmian architektonicznych) wg wcześniej przedstawionych Wynajmującemu planów, projektów oraz kosztorysu finansowego i otrzymaniu wyraźnej, pisemnej zgody Wynajmującego na ich przeprowadzenie,
  • nie wywiązanie się przez najemcę z zobowiązań w ustalonym zakresie będzie skutkowało naliczeniem kary umownej w wysokości 3-krotnej opłaty stałej czynszu.

 

  1. W sytuacji, gdy Najemca przystąpi do wykonywania lub wykona modernizację wystroju i

aranżacji wnętrza bez wyraźnej i pisemnej zgody Wynajmującego lub prac tych dokona w inny sposób niźli zaakceptowany przez Wynajmującego, Najemca zapłaci Wynajmującemu karę umowną w wysokości trzykrotności czynszu miesięcznego brutto określonego umową- w terminie 7 dni od dnia wezwania do zapłaty. W takiej sytuacji Wynajmującemu przysługiwać będzie nadto prawo rozwiązania niniejszej umowy ze skutkiem natychmiastowym, jak również, bez uszczerbku dla roszczenia o zapłatę kary umownej, prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego na koszt i ryzyko Najemcy.

  1. Najemcy z tytułu modernizacji wystroju i aranżacji wnętrza nie będzie przysługiwało

jakiekolwiek roszczenie wobec Wynajmującego o zwrot nakładów.

  1. Przeprowadzenie jakichkolwiek innych prac, wykraczających poza drobne naprawy lub

stanowiących modernizację wystroju i aranżacji, wymaga każdorazowej zgody Wynajmującego, zawartej na piśmie. Przed przystąpieniem do wykonywania takowych robót Strony pisemnie określą warunki przeprowadzenia prac, w szczególności określą kosztorys, sposób i termin wykonania oraz zasady zwrotu poniesionych nakładów.

  1. W sytuacji, gdy Najemca przystąpi do wykonywania lub wykona prace, o których mowa w

ustępie poprzedzającym bez zgody Wynajmującego lub prace wykona z naruszeniem ustaleń Stron, Najemca zapłaci Wynajmującemu karę umowną w wysokości dwunastokrotności czynszu miesięcznego brutto określonego umową- w terminie 7 dni od dnia wezwania do zapłaty. W takiej sytuacji Wynajmującemu przysługiwać będzie nadto prawo rozwiązania niniejszej umowy ze skutkiem natychmiastowym, jak również, bez uszczerbku dla roszczenia o zapłatę kary umownej, prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego na koszt i ryzyko Najemcy. Najemcy nie będzie również w takim wypadku przysługiwało roszczenie o zwrot nakładów.

6. Najemca we własnym zakresie wyposaży przedmiot najmu w sprzęt i meble niezbędne do

prowadzenia działalności gospodarczej. Wszystkie materiały będą posiadać stosowne

certyfikaty i spełniać wymagania sanitarne i techniczne prawem przewidziane.

§ 4

  1. Najemca zobowiązuje się w wynajmowanym lokalu prowadzić działalność gastronomiczną we własnym imieniu oraz na własny koszt.
  2. Najemca zobowiązuje się prowadzić działalność gastronomiczną codziennie w godzinach 8-17 od poniedziałku do piątku oraz w soboty i niedziele w godz. 8-15 w terminach zajęć dla studentów niestacjonarnych. Najemca zobowiązuje się zabezpieczyć obsługę gastronomiczną konferencji, zjazdów, cateringów itp. organizowanych przez Wynajmującego w budynku przy ul.Podchorążych 2 w Krakowie, również w czasie wykraczającym poza termin ustalony w zdaniu poprzedzającym. Najemca oświadcza, że działalność w tym zakresie będzie jego działalnością priorytetową.
  3. Pod pojęciem działalności gastronomicznej rozumie się sprzedaż posiłków w zakresie zezwolonym przez Sanepid. W pozostałym zakresie produkcja prowadzona będzie z półproduktów dowożonych na miejsce z kuchni głównej Najemcy zlokalizowanej na terenie Krakowa, a także sprzedaż innych produktów spożywczych , takich jak napoje, gotowe produkty spożywcze itp.
  4. Najemca nie może prowadzić w wynajmowanym lokalu działalności w sposób sprzeczny

z umową i przeznaczeniem lokalu , a także niezgodnej z interesem Wynajmującego, określonym ustawą o szkolnictwie wyższym. Nadto Najemca zobowiązuje się prowadzić działalność gastronomiczną z zachowaniem warunków sanitarnych.

  1. Najemca zobowiązuje się, że prowadzona działalność gastronomiczna nie będzie

powodować immisji (w szczególności w zakresie zapachów i dźwięku) wobec pozostałej

części budynku przy ulicy Podchorążych 2 w sposób przekraczający przyjęte zwyczaje.

W przypadku, gdyby prowadzona działalność stała się uciążliwa dla Wynajmującego,

Wynajmujący ma prawo żądać, wyznaczając Najemcy odpowiedni termin, bądź

ograniczenia działalności bądź dostosowania technicznego (na koszt i ryzyko Najemcy),

w szczególności poprzez montaż odpowiednich urządzeń. W przypadku, gdyby Najemca

nie uczynił zadość żądaniu, Wynajmujący ma prawo wypowiedzieć niniejszą umowę z

zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia, na koniec miesiąca

kalendarzowego.

6. Najemca zobowiązuje się zatrudniać osoby przygotowujące posiłki oraz obsługujące bufet

na umowę o pracę.

§ 5

1. Z tytułu najmu Wynajmujący Najemca będzie uiszczał na rzecz Wynajmującego czynsz

wraz z kosztami ogrzewania pomieszczeń, usuwania nieczystości stałych oraz opłat za

media ( energia elektryczna, woda zimna i ciepła- wyliczane na podstawie wskazań

liczników),wywozu odpadów kuchennych, a także korzystania z telefonu na podstawie

bilingu rozmów.

Czynsz miesięczny w wysokości ……. zł netto (słownie: ) powiększony zostanie o obowiązującą stawkę podatku VAT. Na Najemcę zostaną zrefakturowane koszty mediów, tj. zużycia energii elektrycznej, wody, korzystania z telefonu, wywozu odpadów kuchennych, które stały się znane do dnia wystawienia faktury.

  1. Faktura z tego tytułu wystawiona zostanie do 15 dnia danego miesiąca, z terminem płatności 14 dni od daty wystawienia faktury wraz z załączoną specyfikacją potwierdzającą kwotę wyliczonych mediów
  2. Z tytułu opóźnienia w zapłacie Wynajmujący ma prawo domagać się od Najemcy zapłaty

odsetek maksymalnych, dozwolonych przez prawo.

§ 6

1. Umowa została zawarta na czas oznaczony od dnia ….. roku do dnia ….. roku.

2. Z chwilą zakończenia stosunku najmu, Najemca opróżni wszystkie pomieszczenia

stanowiące własność Wynajmującego oraz wyda je w stanie wolnym i

nie pogorszonym ponad zwykłe zużycie, na podstawie protokołu zdawczo –

odbiorczego.

3. W przypadku, gdy Najemca nie wyda Wynajmującego przedmiotu najmu zgodnie z

ustępem poprzedzającym, Wynajmującemu przysługiwać będzie odszkodowanie w

wysokości podwójnej stawki czynszu miesięcznego za każdy miesiąc korzystania

z przedmiotu najmu przez Najemcę.

 

§ 7

 

1. Umowa może być rozwiązana w każdym czasie w trybie porozumienia stron.

 

2. Umowa może być rozwiązana przez Wynajmującego z ważnych przyczyn z zachowaniem

miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego.

Przez ważne przyczyny, poza przypadkiem określonym w § 4 ust. 5, rozumie się także:

a) zaleganie przez Najemcę z zapłatą jakiejkolwiek części czynszu lub innych opłat

określonych umową przez okres co najmniej dwóch miesięcy;

b) prowadzenie działalność gastronomicznej w sposób naruszający zasady określone w § 4

ust. 2- 4 Umowy, pomimo pisemnego wezwania do należytego wykonywania Umowy w

tym względzie;

c) w inny sposób będzie naruszał obowiązki wynikające z Umowy.

3. Wynajmujący może wypowiedzieć niniejszą Umowę ze skutkiem natychmiastowym, poza

przypadkami określonymi w § 3 ust. 2 i 5, także wówczas, gdy Najemca naruszy

zobowiązanie określone w § 1 ust. 4 lub gdy właściwy organ publiczny nakaże

wstrzymanie działalności gastronomicznej przez Najemcę.

§ 8

  1. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
  2. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego, a ewentualne spory rozstrzygać sąd rejonowy właściwy dla siedziby Wynajmującego.
  3. Wszelkie opłaty skarbowe z tytułu niniejszej umowy obciążają Najemcę.

§ 9

Umowę spisano w 3-ch jednobrzmiących egzemplarzach, dwa dla Wynajmującego jeden

dla Najemcy.

NAJEMCA : WYNAJMUJĄCY:

 

R e k t o r

Prof. dr hab. Kazimierz Karolczak

Wytworzył: Kanclerz mgr Małgorzata Grzelewska

Opublikował w BIP: Aneta Wojcik

Data opublikowania: 23.10.2017 09:39