Przejdź do treści Przejdź do menu

Archiwum

Instrukcja obsługi

Instrukcja obsługi biuletynu
Biuletyn Informacji Publicznej to publikator teleinformatyczny służący powszechnemu udostępnianiu informacji publicznej, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci teleinformatycznej. Serwis internetowy, który Państwo oglądają, jest zaprojektowany zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U.01.112.1198) oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz.U.07.10.68).

W górnym pasku menu znajdują się:

Strona główna – strona powitalna, na której znajdują się linki do najważniejszych informacji.

 

Instrukcja obsługi BIP – opisująca sposób korzystania ze strony.

Redakcja biuletynu – zawierająca informacje o osobach sprawujących opiekę nad stronami BIP

Mapa serwisu – przedstawiająca strukturę poszczególnych rozdziałów. Tworzona dynamicznie w oparciu o strukturę funkcjonujących stron, pozwala użytkownikowi szybko dotrzeć do poszukiwanych informacji.

 

Do każdego artykułu zamieszczonego w serwisie mozna dotrzeć poprzez „Menu przedmiotowe”, „Mapę serwisu” lub moduł „Szukaj”.

Zakres publikowanych informacji prezentuje menu po lewej stronie.

Menu jest podzielone na działy, na które składają się kolejne pozycje. Prowadzą one bezpośrednio do treści podstrony biuletynu lub też do kolejnego podmenu zawierającego informacje związane tematycznie z wybranym działem. Aby wyświetlić treść informacji publicznej na podstronie – należy kliknąć na wybranej pozycji menu.

Na treść podstrony składają się:

  • tytuł rozdziału lub artykułu,
  • treść zasadnicza w postaci tekstu oraz elementów dodatkowych, m.in. zdjęć oraz plików do pobrania,
  • stopka informacyjna zawierająca:
  • autora artykułu ,
  • nazwisko osoby, która opublikowała artykuł;
  • datę ostatniej modyfikacji.

 

Poniżej menu przedmiotowego znajduje się:

Szukaj – wyszukiwarka informacji, która jest narzędziem umożliwiającym znalezienie dowolnej informacji umieszczonej na stronach Biuletynu Informacji Publicznej.

Należy wpisać w oknie poszukiwane słowo lub wyrażenie i kliknąć klawisz „SZUKAJ”. Po wykonaniu tej operacji pojawią się wyniki przeszukania bazy danych ze wskazaniem rozdziału, w którym znajduje się dany artykuł, oraz odnośnika, umożliwiającego bezpośrednie przejście do wybranego artykułu.

www.bip.gov.pl link do głównej strony Biuletynu Informacji Publicznej.