Przejdź do treści Przejdź do menu

Archiwum

Uchwała Senatu nr 8/27.03.2017

  • access_time marzec 27, 2017
  • person Aneta Wojcik
  • printer

UCHWAŁA SENATU Nr 8/27.03.2017
Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie z dnia 27 marca 2017 roku

w sprawie: warunków i trybu rekrutacji na stacjonarne studia doktoranckie w roku akademickim 2017/2018

Senat Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, działając zgodnie z art. 187a ust.1 i art. 196 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U. Nr 164, poz. 1365 z późn. zm.) oraz w § 95 i § 105 Statutu Uczelni, uchwala, co następuje:

§1

W roku akademickim 2017/2018 zostanie przeprowadzona rekrutacja na stacjonarne studia doktoranckie w następujących dyscyplinach naukowych:
–    literaturoznawstwo,
–    językoznawstwo,
–    historia,
–    filozofia
–    nauki o polityce,
–    biologia,
–    geografia,
–    matematyka,
–    fizyka,
–    sztuki piękne.

§2

O przyjęcie na studia doktoranckie mogą ubiegać się osoby, które posiadają kwalifikacje drugiego stopnia (tytuł zawodowy magistra lub równorzędny) lub są beneficjentami programu „Diamentowy Grant’’, oraz spełniają warunki rekrutacji ustalone przez Senat Uczelni.

§3

Beneficjenci programu „Diamentowy Grant” zobowiązani są do udziału w rekrutacji na studia według zasad określonych w Załączniku do niniejszej Uchwały z wyłączeniem obowiązku posiadania tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego.

§4

Kandydaci na studia doktoranckie posiadający status beneficjenta programu „Diamentowy Grant” otrzymują maksymalny wynik kwalifikacji na liście rankingowej.

§5

1.   Szczegółowe warunki przyjmowania na studia doktoranckie określa załącznik do niniejszej uchwały.
2.   Terminy i miejsce prowadzenia postępowania rekrutacyjnego w roku akademickim 2017/2018 zostaną ustalone przez dziekanów wydziałów lub kierowników jednostek organizacyjnych prowadzących studia doktoranckie i podane do publicznej wiadomości.

§6

Limit miejsc dla poszczególnych dyscyplin wynosi:
– literaturoznawstwo    – 4
– językoznawstwo    – 4
– historia    – 4
– filozofia    – 4
– nauki o polityce    – 4
– biologia    – 4
– geografia    – 4
– matematyka    – 4
– fizyka    – 4
– sztuki piękne    – 4

§7

Decyzję o zwiększeniu limitu miejsc w danej dyscyplinie może podjąć Rektor na wniosek komisji rekrutacyjnej – po uzyskaniu opinii właściwego dziekana lub kierownika jednostki organizacyjnej prowadzącej studia doktoranckie.

§8

Kandydaci na studia doktoranckie zobowiązani są do złożenia następujących dokumentów:

  • podania o przyjęcie na studia (na ustalonym formularzu, dostępnym na stronie internetowej Uczelni),
  • kwestionariusza osobowego,
  • ankiety kandydata,
  • kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych (oryginał do wglądu; tegoroczni absolwenci studiów mogą przedłożyć zaświadczenie właściwego dziekanatu o uzyskaniu tytułu magistra lub równorzędnego – osoba przyjęta na studia doktoranckie jest zobowiązana do dostarczenia kserokopii dyplomu przed złożeniem ślubowania,
  • 4 zdjęcia,
  • dodatkowe dokumenty lub materiały, których szczegółowy wykaz ogłaszają jednostki na swoich stronach internetowych.

§9

Obywatele polscy, którzy uzyskali tytuł magistra lub równorzędny za granicą, mogą ubiegać się o przyjęcie na studia doktoranckie pod warunkiem, że posiadany przez nich dyplom umożliwia podjęcie studiów doktoranckich na podstawie odpowiedniej umowy międzynarodowej lub w trybie nostryfikacji.

§10

Obywatele innych państw mogą podjąć studia doktoranckie na zasadach określonych w art. 43 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym oraz w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 października 2006 roku w sprawie podejmowania i odbywania przez cudzoziemców studiów i szkoleń oraz ich uczestnictwa w badaniach naukowych i pracach rozwojowych (Dz. U. z 2006 roku, Nr 190 poz. 1406 ze zm.).

§11

Rekrutację na studia doktoranckie przeprowadza komisja rekrutacyjna, której członkowie są powoływani przez dziekana wydziału lub kierownika jednostki organizacyjnej prowadzącej studia doktoranckie, na wniosek kierownika studiów doktoranckich. Komisja rekrutacyjna podejmuje decyzje w sprawach przyjęcia na studia.
1 Decyzje w sprawie przyjęcia lub nieprzyjęcia na studia doktoranckie podpisuje przewodniczący komisji rekrutacyjnej i wszyscy członkowie komisji rekrutacyjnej.
2.    Postępowanie rekrutacyjne ma charakter konkursowy.
3.    Postępowanie rekrutacyjne może polegać na:
–    przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej, egzaminu pisemnego lub ustnego,
–    ocenianie przedstawionych przez kandydata materiałów (prezentacji, publikacji, portfolio itp),
–    ocenie (na podstawie złożonej przez kandydata dokumentacji) dorobku naukowego bądź artystycznego, doświadczenia dydaktycznego i/lub zawodowego kandydata.
W procedurze rekrutacyjnej mogą być brane pod uwagę również inne elementy, m.in. wyniki uzyskane na studiach.
4.    O wynikach postępowania rekrutacyjnego kandydaci zostaną powiadomieni w formie decyzji komisji rekrutacyjnej wydanej w trybie administracyjnym.

§12

1.   Komisje rekrutacyjne dokonają przyjęć na studia według list rankingowych wyników postępowania rekrutacyjnego.
2.   Wyniki postępowania rekrutacyjnego są jawne.

§13

1.    Od decyzji komisji rekrutacyjnej przysługuje kandydatom prawo złożenia odwołania do Rektora, w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji. Podstawą odwołania może być jedynie wskazanie naruszenia warunków i trybu rekrutacji na studia doktoranckie.
2.    Decyzja Rektora jest ostateczna.

§14

Uchwała wchodzi w życie z dniem podpisania przez Rektora.

R e k t o r

Prof. dr hab. Kazimierz Karolczak

 

Wytworzył: Aneta Wójcik

Opublikował w BIP: Aneta Wojcik

Data opublikowania: 27.03.2017 05:52