OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE PARTNERÓW do wspólnej realizacji projektu w ramach konkursu nr POWR.03.01.00-IP.08-00-UMO/17
- access_time grudzień 21, 2017
- person Aneta Wojcik
- printer
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie informuje, że unieważnia nabór na Partnera ogłoszony z dniem 21 grudnia 2017 r. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie podjął decyzję o nieaplikowaniu w ramach konkursu nr POWR.03.01.00-IP.08-00-UMO/17 w partnerstwie
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie jako Wnioskodawca (podmiot ubiegający się o dofinansowanie)
w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym
Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 – Konkurs nr POWR.03.01.00-IP.08-00-UMO/17
ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
ogłasza otwarty nabór Partnerów do wspólnej realizacji projektu przygotowanego w odpowiedzi na ww. konkurs.
Niniejsze ogłoszenie ma charakter informacyjny i nie stanowi ogłoszenia w rozumieniu przepisów o zamówieniach publicznych oraz o działalności pożytku publicznego.
I. Podmioty uprawnione do udziału w naborze:
Nabór, w oparciu o zapisy art. 33 ustawy z dnia z 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz.U. 2014 poz. 1146) dotyczy podmiotów spoza sektora finansów publicznych, które wniosą do projektu zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne lub finansowe oraz wspólnie z projektodawcą będą uczestniczyć w przygotowywaniu wniosku o dofinansowanie projektu jak również w jego realizacji. Partnerem nie może być podmiot wykluczony z możliwości otrzymania dofinansowania (o którym mowa w art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych) oraz zgodnie z art. 33 ust. 6 ustawy z dnia z 11 lipca 2014 r. podmiot powiązany z Wnioskodawcą w rozumieniu Załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187 z dnia 26.06.2014 r.).
Partnerem nie może być również podmiot zalegający z należnościami publiczno-prawnymi.
II. Cel partnerstwa:
Współpraca przy opracowaniu i realizacji projektu przygotowywanego w odpowiedzi na konkurs nr POWR.03.01.00-IP.08-00-UMO/17 ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
III. Cel projektu:
Celem projektu są działania nastawione na rozwój oferty uczelni w zakresie realizacji trzeciej misji, jako forum aktywności społecznej poprzez programy realizowane przy współpracy z organizacjami pozarządowymi, przyczyniające się do rozwoju kompetencji kluczowych, odpowiadających potrzebom rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa.
Planowany termin realizacji projektu: najwcześniej od czerwca 2018 r. przez minimum 12 miesięcy a maksymalnie 24 miesiące.
IV. W ramach projektu planowane są następujące działania:
- Projekt przewiduje opracowanie programów kształcenia i realizację działań dydaktycznych
dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat, służących rozwijaniu u jego uczestników kompetencji pozwalających na:- rozbudzanie ich ciekawości poznawczej,
- stymulowanie intelektualnego, aksjologicznego i społecznego rozwoju młodego pokolenia,
- inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji,
- propagowanie kultury innowacyjności,
- zapoznanie ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości,
- integrację lokalnej społeczności wokół ośrodków akademickich przez stworzenie warunków do prowadzenia zorganizowanych, pozaszkolnych zajęć edukacyjnych, popularyzatorskich, a także do wsparcia działalności i podwyższenia jakości już prowadzonych zajęć.
- Zakres zadań i działań przewidzianych do realizacji w projekcie musi prowadzić do uzyskania kompetencji w zakresie:
- kreatywności,
- innowacyjności,
- krytycznego myślenia,
- rozwiązywania problemów.
- Powyższe działania przeznaczone będą dla dzieci z klas IV i V z 6 szkół podstawowych ogólnodostępnych i specjalnych z Dzielnicy V Krowodrza w Krakowie.
- Celem realizacji powyższych założeń będzie propagowanie kultury innowacyjności poprzez:
- stymulowanie intelektualnego, aksjologicznego i społecznego rozwoju młodego pokolenia,
- rozbudzanie i wzmacnianie u uczestników ciekawości poznawczej oraz innych emocji filokreatywnych,
- minimalizowanie uczuć zakłócających i ograniczających działania twórcze,
- inspirowanie beneficjentów do rozwiązywania problemów przy zastosowaniu twórczego myślenia.
Dodatkowym celem będzie integracja lokalnej społeczności wokół ośrodka akademickiego, jakim jest Uniwersytet Pedagogiczny poprzez stworzenie warunków do prowadzenia zorganizowanych, pozaszkolnych zajęć edukacyjnych. Uczniowie biorący udział w projekcie będą mieli szansę na zapoznanie się ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości.
- Cel będzie osiągnięty poprzez organizację cyklu warsztatów dla uczniów. Wzmocnienie kompetencji będzie odbywać się w formach zapewniających maksymalną efektywność, w związku z tym, efektem działań będzie stworzenie i przeprowadzenie niekonwencjonalnych modułów zajęć obejmujących metody i sposoby rozbudzenia u dzieci ciekawości twórczej.
- Zakres zadań i działań będzie prowadzić do uzyskania następujących efektów:
- rozwój kreatywności,
- pobudzanie do innowacyjnych działań,
- rozwój myślenia krytycznego względem różnych problemów,
- kształtowanie umiejętności kreatywnego rozwiązywanie problemów.
V. Proponowany zakres działań dla Partnerów:
- Współpraca z wnioskodawcą przy tworzeniu opisu merytorycznego projektu, w szczególności części opisów merytorycznych w zakresie zadań wykonywanych przez Partnera.
- Zgromadzenie i przygotowanie informacji niezbędnych do przygotowania Wniosku o dofinansowanie w zakresie danych finansowych oraz budżetu projektu.
- Zrealizowanie przez partnera we współpracy z liderem następujących celów:
- minimalizacja emocjonalnych inhibitorów twórczości,
- wyzwalanie emocji filokreatywnych, takich jak zaciekawienie, radość czy sympatia interpersonalna,
- wzmacnianie kreatywności, innowacyjności, krytycznego myślenia oraz umiejętności rozwiązywania problemów,
- integracja lokalnej społeczności Dzielnicy V Krowodrza w Krakowie.
- Z uwagi na planowany zakres działań w projekcie poszukujemy partnera, który podejmie się wykonania następujących działań:
- nawiązania współpracy ze 6 szkołami podstawowymi ogólnodostępnymi i specjalnymi z Dzielnicy V Krowodrza w Krakowie w ramach rekrutacji uczniów do działań projektowych,
- przeprowadzenia cyklu warsztatów z zakresu edukacji emocjonalnej i kreatywności dla uczniów szkół specjalnych i ogólnodostępnych przez wykwalifikowanych w tym zakresie pedagogów specjalnych z tytułem naukowym doktora nauk humanistycznych,
- zorganizowania i prowadzenia Dnia Kreatywności z udziałem beneficjentów projektu oraz studentów kierunku Pedagogika Specjalna realizowanego w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
- Współpraca na etapie rekrutacji osób uczestniczących w projekcie, w tym:
- opracowanie wzoru Indywidualnych Kart Zgłoszeń do projektu,
- zebranie od uczniów wypełnionych Kart,
- analiza Kart i nabór uczestników.
- Wniesienie do projektu zasobów ludzkich (w tym potencjału kadrowego zaangażowanego w realizację projektu), organizacyjnych, technicznych i/lub finansowych.
VI. Wymogi dotyczące ofert:
- Oferty składane przez potencjalnych Partnerów należy przygotować w języku polskim na formularzu: Karta Zgłoszenia Partnera, stanowiącym załącznik do niniejszego ogłoszenia.
- Do Karty Zgłoszenia Partnera należy dołączyć:
- dokumenty potwierdzające status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących,
- statut (jeżeli dotyczy),
- sprawozdanie finansowe za ostatni rok obrotowy,
- wykaz realizowanych zadań wykonywanych przez instytucję, analogicznych do zadań wykonywanych w projekcie, realizowanych w okresie ostatnich 5 lat.
Uwaga: Wszelkie dokumenty, w tym kserokopie złożonych do oferty dokumentów muszą być opatrzone pieczęcią podmiotu, aktualną datą, własnoręcznym podpisem osoby/osób uprawnionej/-ych do reprezentowania podmiotu oraz poświadczone za zgodność z oryginałem (dotyczy kserokopii).
VII. Miejsce i termin składania ofert:
- Ofertę (wypełnioną Kartę Zgłoszenia Partnera wraz z załącznikami) należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres:Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
ul. Podchorążych 2
30-084 Kraków pok.170
Zgłoszenia osobiste: poniedziałek – piątek od godz. 08.00 do godz. 15.00, pok. 170b lub 170
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 012 662 63 92 - Ofertę należy składać w zamkniętej kopercie oznaczonej w następujący sposób: „Zgłoszenie Partnera do współpracy w zakresie przygotowania i realizacji projektu, w odpowiedzi na konkurs nr POWR.03.01.00-IP.08-00-UMO/17ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju”.
- Nie będą przyjmowane oferty lub załączniki przesyłane drogą elektroniczną.
- Zgodnie z zapisami art. 33 ustawy z dnia z 11 lipca 2014, oferty przyjmowane są przez okres 21 dni od dnia opublikowania przedmiotowego ogłoszenia w Biuletynie Informacji Publicznej UP. Na potrzeby otwartego naboru, przyjmuje się, że wskazany okres będzie liczony w dniach kalendarzowych. Ostatnim dniem jest 21 dzień od dnia opublikowania przedmiotowego ogłoszenia. Decyduje data wpływu do wskazanej w pkt 1 jednostki.
VIII. Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo:
- Negocjacji warunków realizacji działań z Partnerem.
- Unieważnienia naboru bez podania przyczyny.
- Zawieszenia naboru na każdym etapie.
- Dokonywania zmian w ogłoszeniu o otwartym naborze Partnerów w trakcie trwania naboru.
- Przedłużenia terminu rozstrzygnięcia.
- Wyboru jednego lub większej liczby Partnerów spośród zgłoszonych podmiotów.
- Podania do publicznej wiadomości na swojej stronie internetowej informacji o podmiotach wybranych do pełnienia funkcji Partnera.
IX. Kryteria wyboru oferty:
- Ocena złożonych zgłoszeń prowadzona będzie zgodnie z art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. z zachowaniem zasady przejrzystości i równego traktowania podmiotów.
- Oferty złożone po terminie lub na niewłaściwym formularzu, bez wszystkich wymaganych załączników, przez nieuprawniony podmiot zostaną odrzucone ze względów formalnych.
- Oferty nieprawidłowe pod względem formalnym, nie będą poddane weryfikacji merytorycznej.
- Weryfikacja merytoryczna ofert dokonana zostanie z uwzględnieniem następujących kryteriów:
Kryteria oceny merytorycznej Punktacja 1. Zgodność działania (profilu działalności) potencjalnego partnera z celami partnerstwa 0 – 10 pkt 2. Deklarowany wkład potencjalnego partnera w realizację celu partnerstwa (zasoby) 0 – 20 pkt 3. Doświadczenie w realizacji projektów (zadań) o podobnym charakterze 0 – 20 pkt Maksymalna liczba: 50 pkt
- Oferty zostaną odrzucone z powodów merytorycznych, jeżeli uzyskają łącznie ocenę 25 i mniej punktów lub uzyskają przy zastosowaniu któregokolwiek z kryteriów 0 punktów.
- Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie planuje wybrać w naborze co najmniej jeden podmiot, który zostanie zaproszony do negocjacji w celu doprecyzowania podziału i zakresu zadań w ramach przygotowywanego projektu oraz innych kwestii niezbędnych do zawarcia umowy/porozumienia partnerstwa.
- Lista podmiotów zaproszonych do negocjacji oraz informacja o stronach umowy i zakresie ich zadań (podmiotach wybranych do pełnienia funkcji Partnera), zostanie ogłoszona na stronie internetowej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
X. Procedura odwoławcza:
- Podmiotom biorącym udział w naborze przysługuje prawo odwołania się od decyzji Prorektora ds. Rozwoju wskazującej wybranego partnera do Rektora w terminie 3 dni kalendarzowych od daty jej opublikowania na stronie internetowej UP. Po upływie tego terminu nie będą rozpatrywane złożone odwołania.
- Odwołanie należy złożyć w zamkniętej kopercie na adres składania ofert.
- Odwołanie zostanie rozpatrzone w terminie do 2 dni roboczych od daty jego otrzymania.
- W przypadku pozytywnego rozpatrzenia odwołania przeprowadzone zostaną ponowne negocjacje z udziałem zainteresowanego podmiotu i podmiotu pierwotnie wybranego przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.
- Po zakończeniu negocjacji na stronie internetowej UP zostanie opublikowana ostateczna decyzja wskazująca wybranego partnera.
XI. Postanowienia końcowe:
- W przypadku unieważnienia naboru Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie nie ponosi odpowiedzialności za szkody jakie poniósł z tego tytułu podmiot zainteresowany zgłoszeniem swojej kandydatury lub kandydat na partnera, który dokonał zgłoszenia, a w szczególności UP nie ponosi odpowiedzialności za koszty przygotowania zgłoszenia.
- W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiającej zawarcie umowy partnerstwa z wybranym w wyniku naboru partnerem, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie dopuszcza możliwość zawarcia umowy partnerstwa z podmiotem, który jako następny w kolejności został najwyżej oceniony.
- Udział Partnera w realizacji projektu nie jest gwarantowany i będzie on uzależniony od uzyskania dofinansowania ze środków UE.
- Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju www.ncbr.gov.pl.
R e k t o r
Prof. dr hab. Kazimierz Karolczak
Załączniki:
Załącznik – Karta Zgłoszenia Partnera
Wytworzył: Biuro Rozwoju
Opublikował w BIP: Aneta Wojcik
Data opublikowania: 21.12.2017 08:02